Skip to main content

RESORT JEŻOWA WODA

NATURA

 • Bliskość natury i piękne widoki
 • Bogactwo fauny i flory
 • Akwaria i paludarium
 • Oczko wodne – ryby i żółwie
 • Woliera z papugami
 • Wycieczki i ogniska

EKOLOGIA

 • Zeroenergetyczność
 • Brak śladu CO2
 • Fotowoltaika
 • Ogródek warzywny
 • Naturalne produkty lokalne
 • Segregacja odpadów

KOMFORT

 • Palmiarnia i SPA
 • Sale konferencyjne
 • SUPER-komfort
 • Wiata grillowa i piwniczka
 • Piec do pizzy
 • Plac zabaw i mini ZOO

UNIKATOWE MIEJSCE WYPOCZYNKU I RELAKSU

Jadąc do Jeżowej Wody wybierasz się w podróż do miejsca pełnego ciszy i otaczającej zewsząd natury, w którym odpoczynek wśród najbliższych nabiera innego wymiaru.

Resort Jeżowa Woda położony jest w pięknej i malowniczej okolicy Beskidu Wyspowego. Jeżowa Woda to miejsce w którym z całą rodziną  zrelaksujesz się i odpoczniesz.
Zorganizujemy dla Ciebie, Twojej rodziny i przyjaciół imprezę grillową lub spotkanie przy smakołykach. Jeżeli szukasz miejsca na wyjazd integracyjny dla swojego zespołu z pracy, zadbamy o to, by atmosfera sprzyjała dobrej zabawie.
Przyjmujemy u siebie także zorganizowane wycieczki dzieci i młodzieży, stanowiąc doskonałą bazę wypadową na lokalne szlaki turystyczne.
Jeżowa Woda jest znakomitym miejscem organizacji profesjonalnych konferencji i biznesowych szkoleń. Oferujemy kilka sal i opcji pomieszczeń w tym w pełni wyposażoną salę mieszczącą ponad 100 osób, wraz z kompleksową obsługą techniczną.

Pobyt u nas umożliwia relaks i odpoczynek zarówno dla ciała jak i dla ducha. Nasz ośrodek stawia na ekologię i ochronę środowiska. Znajdziesz u nas farmę fotowoltaiczną, która sprawia, że jesteśmy samowystarczalni energetycznie i nie pozostawiamy śladu węglowego (CO2). Bardzo dbamy o otaczającą nas przyrodę.
Przyjeżdżając do nas, cieszcie się czasem wolnym spędzonym na łonie natury, a w pokojach nie zastaniecie pochłaniacza czasu w postaci telewizora.

Wyobraź sobie, jak o poranku popijając aromatyczną kawę, spacerujesz wśród tropikalnych roślin w naszej Palmiarni. Twoje dzieci podziwiają wtedy egzotyczne zwierzęta lub bawią się na placu zabaw.  Po południu relaksujesz się w saunie lub jacuzzi, napawając się widokiem rozpościerającym się ze strefy SPA, a wieczorami słyszysz trzask drewna palonego w ognisku, czujesz smak chleba pieczonego lub pizzy w naszym piecu chlebowym lub smakujesz pieczonej baraniny.

Tymczasem to nie koniec, RESORT Jeżowa Woda ma Ci do zaoferowania znacznie więcej – jesteśmy też ośrodkiem kulturalnym, gdzie koncerty odbywają się cyklicznie.

Zapraszamy serdecznie 😊

ZERO-ENERGETYCZNOŚĆ

Zero-energetyczność oraz brak śladu węglowego (CO2) w naszej Jeżowej Wodzie nie są dla nas pustymi frazesami, ale faktycznym celem, który już osiągnęliśmy.

Całość zużywanej energii elektrycznej (w ujęciu rocznym) pokrywamy produkcją z istniejących już paneli fotowoltaicznych, dodatkowo mamy zainstalowane magazyny energii, które zbierają energię w ciągu dni słonecznych i oddają do wewnętrznej sieci wieczorem i w nocy. Cały ten system, będzie w kolejnych latach dalej rozbudowywany, tak żeby, produkować znacznie więcej energii elektrycznej niż sami zużywamy i tym samym nieprzerwanie chronić środowisko naturalne.

Jurty_Jezowa_Woda
Zero Energetycznosc

Ciepło do ogrzewania jest uzyskiwane głównie z gazu płynnego (propan techniczny). Jest to paliwo kopalne, na ten moment nie mamy innej alternatywy. Zużywamy ok. 50 m3 propanu rocznie i przy jego spalaniu wytwarza się około 77 ton CO2. Tereny zielone i przede wszystkim lasy pochłaniają dwutlenek węgla i produkują tlen. Jesteśmy posiadaczami ok. 14,5 ha zielonych terenów (w tym 4,5 ha lasów) i wiemy, że te zielone tereny pochłaniają rocznie około 80 ton CO2  tym samym nie pozostawiamy śladu węglowego (CO2).

Zero-energetyczność to jeden z priorytetów, o który stale dbamy w naszym ośrodku Jeżowa Woda. We wspomnianych leśnych zasobach, coroczny przyrost masy drewna jest równoważnikiem około 40% energii pozyskiwanej ze spalania propanu. Pozostałe 60% energii cieplnej, chcemy uzyskać poprzez zakup dodatkowych 6 ha lasów, a także przy wykorzystaniu paneli fotowoltaicznych, które wytworzą nadmiar energii i pozwolą wprowadzić ją w czystej postaci do sieci energetycznej.

FOTOWOLTAIKA

Obecnie mamy zainstalowane panele fotowoltaiczne (o sumarycznej mocy szczytowej 60 kWp), które produkują około 60 tysięcy kWh rocznie. Ich system będziemy stale rozbudowywać, aż do osiągnięcia ok. 200 kWp. Tym samym będziemy mogli produkować nadwyżkę  PRAWDZIWEJ ZIELONEJ ENERGII ELEKTRYCZNEJ, którą odprowadzimy do sieci energetycznej.

W naszym ośrodku zlokalizowane są magazyny energii elektrycznej o pojemności 10 kWh, które pozwalają na gromadzenie energii w ciągu dnia i wykorzystywanie jest po zmroku. Przewidujemy znaczną rozbudowę magazynów, tak aby w ciągu dnia nie oddawać energii do sieci, ale w całości magazynować ją i gospodarować według własnych potrzeb (gdy zajdzie słońce), a ostateczny nadmiar odprowadzać do sieci (w wieczorem i w nocy).

SEGREGACJA ODPADÓW

Zwracamy szczególną uwagę na prawidłową segregację odpadów, ich właściwe składowanie oraz późniejsze wykorzystanie. W każdym pokoju znajdują się trzy pojemniki na odpady:

 • odpady zmieszane – pojemnik z czarnym workiem
 • odpady recyklingowe – pojemnik z żółtym workiem (prosimy o wrzucanie możliwie czystych odpadów, własnoręcznie posegregujemy je przy zbiorczych pojemnikach)
 • odpady BIO – mały pojemnik na blatach kuchennym (prosimy o wyrzucanie jego zawartości do kompostowników, worek plastikowy powinien służyć jako wielorazowy).

Prosimy Państwa o pełne współdziałanie w zakresie właściwej segregacji odpadów, bo jest to pierwszy, ale najważniejszy etap całego procesu RECYKLINGU